علم چوب
صنایع چوب 
لینک دوستان
پيوندهای روزانه
دانشجوی رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه تربیت مدرس در تحقیقات پایان نامه اش موفق به ساخت چوب پلاستیک از ضایعات تخته خرده چوب، MDF و ضایعات پلی اتیلن سنگین شد.
مهندس مجید چهارمحالی، دانشجوی رشته علوم و صنایع چوب و کاغذ دانشگاه تربیت مدرس در پایان نامه خود با عنوان «امکان ساخت مواد مرکب چوب پلاستیک با استفاده از ضایعات تخته خرده چوب و MDF و ضایعات پلی اتیلن سنگین» برای اولین بار در کشور، امکان ساخت تخته‌های چوب پلاستیک را با استفاده از دو روش ذوب مخلوط - پرس گرم و خشک مخلوط - پرس گرم و مقایسه دو روش جهت انتخاب بهترین روش از نظر تکنیکی، خواص فیزیکی و مکانیکی مورد بررسی قرار گرفت. در این تحقیق ضمن ساخت تخته های «چوب پلاستیک»، خواص فیزیکی و مکانیکی این تخته‌ها با تخته‌های MDF و تخته خرده چوب استاندارد موجود در بازار مورد مقایسه قرار گرفتند.
در این پایان نامه آمده است: تخته‌های چوب پلاستیک با دانسیته اسمی یک گرم بر سانتیمتر مکعب و ابعاد اسمی 1× 35 × 35 سانتیمتر از ضایعات پلی اتیلن سنگین حاصل از بطری‌های شیر (به عنوان پلاستیک) و ضایعات تخته خرده چوب و ضایعات MDF (به عنوان الیاف طبیعی) با نسبت وزنی 60 و 70 و 80 درصد الیاف ساخته شدند، سپس خواص فیزیکی مانند رطوبت تعادل، دانسیته، جذب آب و واکشیدگی ضخامت بعد از 1960 ساعت غوطه‌وری در آب و خواص مکانیکی مانند مدول الاستیسیته، مقاومت خمشی، قدرت نگهداری پیچ و میخ عمود بر سطح و مقاومت به ضربه بدون فاق نمونه‌ها اندازه گیری شدند.

منبع: www.isna.ir

[ شنبه بیستم خرداد ۱۳۹۱ ] [ 0:26 ] [ mohsen ashoori ]

.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

وبلاگ شخصی محسن عاشوری دانشجوی کارشناسی صنایع چوب و کاغذ (سازه های چوبی)دانشکده امام خمینی علی اباد.این وبلاگ در جهت کمک به دانشجویان رشته مهندسی علوم و صنایع چوب و کاغذ و ارتقا دانش آنها و سایر علاقمندان صنایع چوب بنا نهاده شده است.امید است که مفید واقع شود.
امکانات وب
تماس با ما